Odkaz

Stěrkové omítky – prestižní finální povrch!

Stěrkové omítky jsou nejen praktickým, ale také vysoce nadstandardním řešením finální povrchové úpravy zdiva v interiéru. Toto řešení přitom nestojí o moc více než klasické omítky!

Stěrkové omítky doporučujeme k použití u novostaveb zhotovených z veškerých dostupných stavebních materiálů. Dále se uplatní jak při renovacích starých klasických omítek, tak k povrchové úpravě panelového zdiva. Stěrková omítka je rovněž vhodným řešením při povrchové úpravě stropních konstrukcí z monolitického betonu, kde přinese značnou ekonomickou úsporu proti klasickým technologiím.

Stěrkové omítky vytvářejí dokonale hladký povrch a zaručují snadnou opravitelnost v případě poškození nebo dodatečných zásahů. Zatímco u klasických omítek místa po opravách vždy poznáte (nevzhledný a nesourodý povrch), stěrkové omítky budou i poté jako nové.

Chcete obléknout stěny svého domu či bytu do stěrkových omítek? Zdarma Vám poskytneme konzultaci, odborné a technické poradenství, navrhneme pro Vás optimální řešení a vypracujeme Vám nezávaznou cenovou kalkulaci.

Využití stěrkových hmot

Moderní materiály nabízejí široké spektrum možností finálních úprav povrchů v interiérech. Výsledný efekt všech hladkých i dekoračních úprav přitom závisí na kvalitě podkladu. Všeobecně jsou vyžadovány podklady s jednotnou savostí, bez nerovností, děr a dalších vlivů, které by mohly negativně ovlivnit práci malířů a výsledný efekt.

Přípravě podkladu tak musí být věnována náležitá pozornost. Kvalitní podklad nám totiž zaručí nejen snadnější nanášení malby či nátěru, ale také jeho delší životnost a estetičtější výsledek. Abychom dosáhli požadované kvality podkladu, využíváme u novostaveb i rekonstrukcí stěrkové hmoty DEVOS.

Stěrkové hmoty DEVOS jsou vyráběny v několika variantách a jsou připraveny k okamžitému použití. Využitím těchto stěrkových hmot dosahujeme špičkové kvality povrchů. Správně provedená stěrka je naprosto hladká a hodí se pro veškeré technologie povrchových úprav. Obrovskou výhodou je, že pozdější zásahy do povrchů (kabeláže a jiné instalace) lze zapravit tak, aby nebyly vůbec poznat.

Stěrky DEVOS lze aplikovat na savé podklady – beton, pórobeton, štukové, jádrové omítky atd. Pro přesnost je vhodné používat osazovací rožky. Buď do jádrové omítky (omítací rožky), nebo přímo do stěrky (hliníkové rožky na sádrokarton). Tím ještě vylepšíme celkový efekt a užitné vlastnosti podkladu (nejsou nutné vnější ochranné rohy). Na správně připravený podklad následně naneseme penetraci.

 

 

Vhodné podklady pro stěrky DEVOS

Stěrky aplikujeme na připravený savý podklad z těchto materiálů:

  • beton
  • pórobeton
  • jádrová omítka
  • štuk
  • staré omítky
  • sádrokarton